Zapowiedź X Kolejki ŁALP

Łódzkie Jedenastki depczą liderowi po piętach, RDZ zanotowało kolejne zwycięstwo, a DCM United niestety jako jedyni nadal są bez punktów w tabeli. W X kolejce pauzować będzie drużyna FC Lani. 
Zapraszamy wszystkich do przeczytania zapowiedzi spotkań X kolejki ŁALP. 

Ruda Zegar – Italiani a Łódź (hit kolejki) 
Włosi w poprzedniej kolejce ulegli na Radogoszczu w spotkaniu z Łódzkimi Jedenastkami (13:7), natomiast gospodarze mieli wolne. Obie drużyny w tabeli dzieli zaledwie jeden punkt i obie będą chciały wygrać, żeby utrzymać się w czołówce. Faworytem spotkania wydają się być gospodarze, którzy mają w swoich szeregach najlepszego strzelca ligi – Mateusza Spychalskiego (63 bramki). Goście na pewno będą walczyć o korzystny wynik, pokazali w kilku spotkaniach, że nie boją się grać z teoretycznie silniejszymi rywalami. Zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek. 


Typ lalp.pl: zwycięstwo Rudy Zegar 
Witold Rozdół: Po wspaniałej serii zwycięstw, Włosi są w lekkim dołku. Życzę im jak najlepiej, ale w ten weekend czeka ich chyba kolejna porażka. 
Sebastian Felczak: Cztery porażki z rzędu gości nie wróżą niczego dobrego. Myślę, że w tym meczu powiększą swoją niechlubną passę. Zwycięstwo Rudy. 
Kamil Wójcikowski (kapitan FC Farselony): Poprzedni mecz Italiani pokazał, że rewelacyjny debiutant ŁALP może mieć kłopoty przeciwko drużynom z czołówki. Mecz będzie zapewne wyrównany, z lekkim wskazaniem na Rudę, która wydaje się być nieco skuteczniejsza, zarówno w ataku jak i w obronie. 

Gryf Łódź – Łódzkie Jedenastki 
Gryf w poprzedniej kolejce przegrał z liderem (2:13), a teraz zmierzy się z drugą drużyną w tabeli. Łódzkie Jedenastki w tym sezonie przegrały dotychczas tylko jedno spotkanie i był to derbowy mecz z RDZ UNITED. Piłkarze Gryfu w ośmiu spotkaniach wygrali cztery razy i tyle samo przegrali. Goście przyjadą na pewno z myślą o trzech punktach, które pozwolą im pozostać na drugim miejscu i utrzymać dystans do lidera tabeli. Gryf obecnie spadł na ósmą pozycję i większość osób twierdzi, że gospodarze w starciu z Jedenastkami nie mają za dużych szans. Jak będzie naprawdę? Przekonamy się już wkrótce. 


Typ lalp.pl: zwycięstwo Łódzkich Jedenastek 
Witold Rozdół: Jeśli Jedenastki myślą o tytule mistrzowskim, muszą podobne mecze wygrywać. I wygrają. 
Sebastian Felczak: Zdecydowanym faworytem są goście. Nie mogą jednak zlekceważyć rywali, gdyż może skończyć się to niespodzianką. Stawiam jednak na Łódzkie Jedenastki. 
Kamil Wójcikowski: Wydaje się, że jak dotąd Gryf gra nieco poniżej swoich możliwości. Dodatkowo biorąc pod uwagę, że w top 5 najlepszych strzelców ligi znajduje się dwóch zawodników Łódzkich Jedenastek, faworyt może być tylko jeden. 

RDZ UNITED – Somgorsi 
Niepokonany jak dotąd lider tabeli, czyli RDZ UNITED, zmierzy się w X kolejce z ekipą Somgorszych. Goście ostatnio przegrali ze Starymi Bałutami (5:17) i aktualnie znajdują się na dziesiątej pozycji z dziewięcioma punktami. Wszystko wskazuję na to, że gospodarze podtrzymają swoją passę i kolejny raz zainkasują trzy punkty. Dla Somgorszych będzie to kolejne ciężkie spotkanie, ponieważ nie tak dawno rywalizowali jeszcze z aktualnymi mistrzami. Na Radogoszczu powinniśmy być świadkami kolejnej wygranej gospodarzy, ale jeśli Somgorsi przyjadą w swoim podstawowym składzie i z najlepszym strzelcem drużyny – Adamem Chrzczanowiczem, to ekipę RDZ na pewno nie czeka łatwa przeprawa. 


Typ lalp.pl: zwycięstwo RDZ UNITED 
Witold Rozdół: Nie widzę innej opcji, jak wygrana gospodarzy. 
Sebastian Felczak: Zdecydoawnie gospodarze. Z całą sympatią dla Somgorszych, lecz nie wierzę, żeby jako pierwsi w tym sezonie ograli lidera. 
Kamil Wójcikowski: Patrząc na sytuację w tabeli oczywistym faworytem wydaję się RDZ UNITED, ale Somgorsi już nie raz pokazali, że potrafią grać w piłkę i zapewne nie poddadzą się bez walki. W swoim optymalnym zestawieniu i formie mogą sprawić problemy gospodarzom, ale jako zwycięzcę muszę wskazać RDZ. 

Stare Bałuty II – Mecalit 
W spotkaniach Mecalitu zazwyczaj pada mało goli, co można wywnioskować po ich bilansie bramkowym – 23:52. Goście strzelają najmniej bramek ze wszystkich drużyn, ale również nie tracą ich za dużo. Różnica między trzecią drużyną a dziesiątą wynosi sześć punktów, ale wszyscy wiemy, że Stare Bałuty liczą na coś więcej niż tylko podium. Gospodarze u siebie przegrali tylko jedno spotkanie, miało to miejsce w IV kolejce, a trzy punkty z Bałut wywieźli piłkarze Rudy Zegar. Goście stoją przed bardzo ciężkim zadaniem, bo piłkarze z Bałut myślą już tylko i wyłącznie o awansie na wyższe pozycję. 


Typ lalp.pl: zwycięstwo Starych Bałut 
Witold Rozdół: Wygrana Mecalitu byłaby sporą niespodzianką. Nie skreślam ich na starcie, ale wielkich szans nie daję. 
Sebastian Felczak: Jak dla mnie wysokie zwycięstwo gospodarzy. 
Kamil Wójcikowski: Aktualny mistrz ŁALP nie rozgrywa jak dotąd mistrzowskiego sezonu. Być może jest to spowodowane równoległym uczestnictwem drużyny w innych rozgrywkach. Wydaje się jednak, że ich bieżąca forma powinna wystarczyć na Mecalit. 

Wodnik Łódź – FC Farselona 
Gospodarze w ostatnich czterech spotkaniach zgarnęli komplet punktów, a tym razem przyjdzie im się zmierzyć z FC Farseloną. Goście znajdują się aktualnie na dziewiątej pozycji, a w ostatniej kolejce pokonali drużynę DCM United (14:3). Obie drużyny po słabszym początku zaczęli punktować i piąć się w górę tabeli, gospodarze na pewno będą chcieli podtrzymać swoją passę wygranych spotkań i również w tym starciu będą chcieli zwyciężyć. Za faworyta większość uznaję drużynę gospodarzy, ale nie jest to absolutny pewniak, a Farselona na pewno nie przyjedzie tylko z myślą o defensywie. 


Typ lalp.pl: zwycięstwo Wodnika Łódź 
Witold Rozdół: Paradoksalnie, to może być najciekawszy mecz tej kolejki. Wynik w okolicach remisu. Nie spodziewam się wielu bramek. 
Sebastian Felczak: Bardzo ciężko wytypować tutaj zwycięzcę. Oba zespoły w ostatniej kolejce z kompletem punktów. Stawiam na zacięte widowisko, które zakończy się podziałem punktów. 
Kamil Wójcikowski: Przed tym sezonem z bólem serca jako pewnego faworyta wskazałbym gospodarzy. Jednakże moja drużyna w swoim optymalnym zestawieniu, formie i z odrobiną szczęścia jest w stanie zaskoczyć Wodnika. Czy będziemy w optymalnym zestawieniu nie zdradzę :) Zaryzykuję i postawię na remis. 

DCM United – Chillout Team 
Forma gospodarzy na pewno jest lekkim zaskoczeniem, ponieważ po transferach tej drużyny spodziewaliśmy się, że nie będą na ostatnim miejscu w tabeli bez żadnego punktu. Rywalami DCM w najbliżej kolejce będzie drużyna Chillout Teamu, którzy mają na swoim koncie dwa zwycięstwa oraz siedem porażek. Goście w poprzedniej kolejce przegrali u siebie z FC Lani (2:12) i na pewno w starciu z DCM będą chcieli zgarnąć komplet punktów. Kiedy, jak nie teraz? Na pewno zadają sobie to pytanie piłkarze Michała Palusa. 


Typ lalp.pl: remis 
Witold Rozdół: Faworytem wydają się być goście, ale wygrana DCM nie będzie wielką sensacją. 
Sebastian Felczak: Nadal wierzę w pierwsze punkty gospodarzy. Mecz na pewno zacięty, stawiam na DCM. 
Kamil Wójcikowski: Pozycja obu drużyn w tabeli nie odzwierciedla ich umiejętności piłkarskich. Stawiam na zacięty i wyrównany mecz z lekkim wskazaniem na Chillout Team, o ile oczywiście bramkarz DCM, Witek, nie będzie miał znowu dobrego dnia.

Opublikowano dnia 09/11/2017
Najlepsi strzelcy
I liga
II liga
#
Zawodnik
Drużyna
B
1
Mateusz Spychalski
Ruda Zegar
151
Mateusz Spychalski
Ruda Zegar / -
151 0 0
2
Jakub Wędzik
Łódzkie Jedenastki
73
Jakub Wędzik
Łódzkie Jedenastki / -
73 0 0
3
Adam Chrzczanowicz
Somgorsi
71
Adam Chrzczanowicz
Somgorsi / -
71 0 0
4
Roman Galimurka
Wodnik Łódź
56
Roman Galimurka
Wodnik Łódź / -
56 0 0
5
Mateusz Węgrzyn
Ruda Zegar
48
Mateusz Węgrzyn
Ruda Zegar / -
48 0 0
Terminarz
I liga
II liga
24. kolejka sezonu 2017/18
Wodnik Łódź wo.:wo. RDZ UNITED 08/09.07.2018
Italiani a Łódż 9:6 Ruda Zegar 08/09.07.2018
Gryf Łódź 3:0 wo. Mecalit 08/09.07.2018
Chillout Team 0:3 wo. Somgorsi 08/09.07.2018
DCM United 6:27 Łódzkie Jedenastki 08/09.07.2018
Tabela
I liga
II liga
#
Drużyna
M
PKT
Z
R
P
B
1 Łódzkie Jedenastki 23 63 21 0 2 322:83
2 Ruda Zegar 23 50 17 0 6 317:161
3 FC Lani 23 46 15 1 7 177:141
4 Italiani a Łódż 23 45 15 1 7 175:112
5 Gryf Łódź 22 31 10 1 11 153:180
6 Somgorsi 22 30 9 0 12 201:177
7 FC Farselona 23 28 10 0 13 107:194
8 DCM United 23 18 6 0 17 141:308
9 RDZ UNITED 23 38 12 2 9 157:102
10 Wodnik Łódź 23 24 8 0 15 145:171
11 Chillout Team 23 9 3 0 20 67:250
12 Mecalit 23 6 3 0 20 53:141
13 Stare Bałuty II 12 13 4 1 7 67:67