Zapowiedź V Kolejki ŁALP

Cztery kolejki są już za nami, ligowcy powoli się rozkręcają i walka o czołówkę wygląda coraz bardziej ciekawie. Drużyna, która pauzuje w najbliższy weekend to Wodnik Łódź. 
Zapraszamy wszystkich do przeczytania zapowiedzi spotkań V kolejki ŁALP. 

Somgorsi – Mecalit 
Nastroje w obu ekipach są zdecydowanie różne, Somgorsi w poprzedniej kolejce wygrali swoje pierwsze spotkanie w sezonie (13:5 z Chillout Team), natomiast Mecalit nadal czeka na zwycięstwo. W szeregach gospodarzy na najbliższe spotkanie panuje wielka mobilizacja i chęć sięgnięcia po drugie zwycięstwo z rzędu. Podrażniona ekipa gości na pewno nie podda się bez walki i dla nich może być to przełomowy mecz, w którym uda im się zgarnąć pierwsze punkty. 
Typ lalp.pl: zwycięstwo Somgorszych 
Witold Rozdół: Początek sezonu nie należy do gości. Somgorsi uskrzydleni pierwszą wygraną są nieznacznym faworytem. 
Sebastian Felczak: Gospodarze w poprzedniej kolejce zdobyli pierwsze trzy punkty. Myślę, że i w tym meczu powiększą swoją zdobycz punktową. 
Grzegorz Stasiak (kapitan Somgorszych): Swojego meczu nie będę typować. 

Gryf Łódź – FC Farselona 
Zwycięstwo Gryfu w IV kolejce z Mecalitem (6:5) było dla nich trzecim zwycięstwem z rzędu, co daje im w tej chwili piąte miejsce w tabeli, zatem atmosfera w tej ekipie musi być bardzo dobra. Z drugiej strony mamy natomiast Farselonę, czyli ostatnią drużynę w tabeli, która przypomnijmy nadal ma na swoim koncie ujemne punkty. Goście w poprzednim spotkaniu byli bardzo blisko zdobycia swoich pierwszych punktów, ale Italiani okazali się lepsi o jedną bramkę (4:5). Faworytem w tym starciu jest Gryf, ale Farselona pokazała w poprzedniej kolejce, że nie wolno ich jeszcze skreślać. 
Typ lalp.pl: zwycięstwo Gryfu 
Witold Rozdół: FC Farselona była bliska sprawienia niemałej niespodzianki w meczu przeciwko Włochom. Tym razem też nie są bez szans, choć nadal to Gryf wydaje się być pewniakiem. 
Sebastian Felczak: Goście na pewno nie mogą zaliczyć początku sezonu do najlepszych w ich wykonaniu. Myślę, że w tym meczu również jeszcze się nie przełamią. Zwycięstwo Gryfu. 
Grzegorz Stasiak: Jest to spotkanie, w którym murowanym faworytem wydaje się być Gryf, grają dobrze od początku sezonu, a Farselona nie zdołała zdobyć jeszcze żadnego punktu. Nie sądzę, by jej się udało w tym spotkaniu. 

Italiani a Łódź – DCM United 
Gospodarze tego pojedynku są obecnie na drugim miejscu w tabeli i mało kto stawiał, że nowa drużyna tak dobrze rozpocznie sezon. DCM w poprzedniej kolejce pauzował i pierwsze punkty będzie szukał w pojedynku z Italiani. Nie będzie to łatwe zadanie dla ekipy Michała Palusa, ponieważ ich przeciwnik w dotychczasowych spotkaniach nie zaznał jeszcze smaku porażki. Czy DCM United przerwie zwycięską passe Włochów? Patrząc na tabelę wydaję się to mało prawdopodobne, ale nie takie przypadki w piłce nożnej się zdarzały. 
Typ lalp.pl: zwycięstwo Italiani 
Witold Rozdół: Wygrana Italiani wydaje się niemal pewna, ale gdybym miał szukać sensacji kolejki – szukałbym jej tu. 
Sebastian Felczak: Zdecydowanym faworytem zdają się być gospodarze. Ja również ich zaliczam do faworytów tego meczu, lecz na pewno DCM powalczy. Italiani czeka ciężki mecz. 
Grzegorz Stasiak: Italiani jako nowa drużyna była zagadką dla wszystkich, jednak od samego początku pokazuje, że będzie się biła o te wyższe lokaty w lidze. Nie grali co prawda jeszcze z żadną z mocniejszych ekip, ale póki co wydają się jednym z najsolidniejszych średniaków ligowych. 

FC Lani – Stare Bałuty II 
Spotkanie lidera tabeli oraz mistrza ligi zapowiada się bardzo interesująco. Lani bardzo dobrze rozpoczęli sezon, ale czeka ich teraz poważny sprawdzian, którym będzie mecz ze Starymi Bałutami. Goście obecnie nie są w mistrzowskiej formie, w poprzedniej kolejce ulegli Rudzie Zegar (9:15), co było dla nich drugą porażką z rzędu. Czy ekipa Michała Kalinowskiego wróci na zwycięską ścieżkę i przerwie passę gospodarzy? Wszystkiego dowiemy się już w najbliższy weekend. 
Typ lalp.pl: zwycięstwo Starych Bałut 
Witold Rozdół: Rok temu wskazanie zwycięzcy tego meczu byłoby dziecinnie proste. Teraz się tego nie podejmę. Lani grają jak z nut, Bałutom idzie zaś o wiele gorzej, niż w ubiegłym sezonie. Być może będziemy świadkiem „odrodzenia” gości. 
Sebastian Felczak: Ciężko wytypować tutaj zwycięzcę. Skłonny jestem powiedzieć, że minimalnym faworytem dla mnie są gospodarze. 
Grzegorz Stasiak: Niespodziewanie od początku ligi liderem są FC Lani, którzy już rok temu mieli apetyty na walkę o najwyższe cele. Wydaje mi się jednak, że ten mecz przegrają, gdyż Stare Bałuty, jeśli myślą o obronie mistrzostwa, pewnie się zepną na to spotkanie, a mieli na razie dużo gorszy terminarz niż ich przeciwnicy. 

Ruda Zegar – RDZ UNITED (hit kolejki) 
Mecz drużyn niepokonanych, czwarta w tabeli Ruda Zegar podejmie trzeci w lidze RDZ UNITED. Goście pojadą na Rudę podbudowani wygraną w derbach Radogoszcza (7:6). Obie ekipy w tym sezonie mierzą wysoko, dlatego ten pojedynek można nazwać hitem kolejki. Gospodarze obecnie mają najwięcej bramek strzelonych spośród wszystkich drużyn – 53. Czy ofensywna siła Rudy Zegar kolejny raz da się we znaki obrońcom i bramkarzowi rywali? O tym przekonamy się już wkrótce. 
Typ lalp.pl: zwycięstwo Rudy Zegar 
Witold Rozdół: Mecz „na remis”. Nie spodziewam się wyraźnej wygranej którejkolwiek ze stron. O rezultacie mogą decydować pojedyncze błędy. 
Sebastian Felczak: Hitowe spotkanie na pewno spełni wszelkie oczekiwania widzom. Bardzo ciężko wytypować tutaj zwycięzcę, więc ja stawiam na remis. 
Grzegorz Stasiak: Obie ekipy bardzo dobrze zaczęły ligę. Ciężko jest wskazać faworyta tego spotkania, jeśli jednak bym musiał to zrobić, wybrałbym gospodarzy, którzy samymi wynikami póki co bardziej przekonują, chociaż szansę zwycięstwa oceniłbym na 53 %. 

Łódzkie Jedenastki – Chillout Team 
Po porażce w derbach, dla gospodarzy w tym spotkaniu liczą się tylko trzy punkty. Zwycięstwo jest im potrzebne, ale z kolei goście również potrzebują punktów, ponieważ we wszystkich dotychczasowych spotkaniach nie zdobyli żadnego. W starciu z drużyną Marcina Pietrzaka, ekipa Chilloutu wydaję się bez żadnych szans. Łódzkie Jedenastki jeśli chcą pozostać w walce o tytuł, muszą wygrywać i w tym spotkaniu są zdecydowanym faworytem. 
Typ lalp.pl: zwycięstwo Łódzkich Jedenastek 
Witold Rozdół: Jedenastki powinny sobie poradzić. Jeśli tylko nie zlekceważą rywala, trzy punkty zostaną na Radogoszczu. Gorzej, jeśli zlekceważą… 
Sebastian Felczak: W tej kolejce najbardziej klarowny mecz. Zdecydowane zwycięstwo gospodarzy. 
Grzegorz Stasiak: W tym spotkaniu nie trudno znaleźć faworyta i są nim gospodarze. Od dawna walczą o najwyższe cele w lidze i tak jest tym razem. Myślę, że goście mają raczej niewielkie szanse na zwycięstwo, ale póki piłka w grze…

Opublikowano dnia 05/10/2017
Najlepsi strzelcy
I liga
II liga
#
Zawodnik
Drużyna
B
1
Mateusz Spychalski
Ruda Zegar
148
Mateusz Spychalski
Ruda Zegar / -
148 0 0
2
Jakub Wędzik
Łódzkie Jedenastki
73
Jakub Wędzik
Łódzkie Jedenastki / -
73 0 0
3
Adam Chrzczanowicz
Somgorsi
71
Adam Chrzczanowicz
Somgorsi / -
71 0 0
4
Roman Galimurka
Wodnik Łódź
56
Roman Galimurka
Wodnik Łódź / -
56 0 0
5
Mateusz Węgrzyn
Ruda Zegar
48
Mateusz Węgrzyn
Ruda Zegar / -
48 0 0
Terminarz
I liga
II liga
24. kolejka sezonu 2017/18
Wodnik Łódź wo.:wo. RDZ UNITED 08/09.07.2018
Italiani a Łódż -:- Ruda Zegar 08/09.07.2018
Gryf Łódź 3:0 wo. Mecalit 08/09.07.2018
Chillout Team 0:3 wo. Somgorsi 08/09.07.2018
DCM United 6:27 Łódzkie Jedenastki 08/09.07.2018
Tabela
I liga
II liga
#
Drużyna
M
PKT
Z
R
P
B
1 Łódzkie Jedenastki 23 63 21 0 2 322:83
2 Ruda Zegar 22 50 17 0 5 311:152
3 FC Lani 23 46 15 1 7 177:141
4 Italiani a Łódż 22 42 14 1 7 166:106
5 Gryf Łódź 22 31 10 1 11 153:180
6 Somgorsi 22 30 9 0 12 201:177
7 FC Farselona 23 28 10 0 13 107:194
8 DCM United 23 18 6 0 17 141:308
9 RDZ UNITED 23 38 12 2 9 157:102
10 Wodnik Łódź 23 24 8 0 15 145:171
11 Chillout Team 23 9 3 0 20 67:250
12 Mecalit 23 6 3 0 20 53:141
13 Stare Bałuty II 12 13 4 1 7 67:67