Podsumowanie meczu Somgorsi - Olisadebe

W dniu 21.09.2014 godz. 17:00 na orliku przy ul. Jachowicza został rozegrany mecz 2.kolejki II Ligi LALP w którym to zmierzyły się:

Somgorsi - Olisadebe

Przed samym spotkaniem bardzo trudno było określić kto jest faworytem. Z jednej strony bardzo doświadczona ekipa gospodarzy, która radzi sobie w II Lidze conajmniej przeciętnie, z drugiej strony nowa drużyna, nowa jakość Ligi, która w pierwszym swoim spotkaniu Ligowym minimalnie poległa FC Farselonie.

Goście rozpoczęli to spotkanie bardzo pewnie. Po pierwszych 15 min. prowadzili oni bowiem już 3:0. Błędy w obronie, niecelne podania - tak rozpoczęła mecz drużyna Somgorszych.

Mijały kolejne minuty a Olisadebe czuło się coraz pewniej w konstruowaniu swoich akcji. Coraz to groźniejsze akcje, większe posiadanie piłki i kolejna bramka na 4:0. Gospodarze nastawili się na grę z kontry, lecz brak odpowiedniego wykończenia, oraz dobra postawa bramkarza Olisadebe nie pozwoliła im na strzelenie bramki.

Pod koniec I połowy gra się trochę wyrównała, lecz znów brak wykończenia akcji nie pozowliła na strzelenie bramki przez Somgorszych.

II połowa spotkania szczęśliwie rozpoczęła się dla Gospodarzy, bowiem strzelili oni pierwszą bramkę, po błędzie bramkarza. Gra z lekka się wyrównała, lecz Olisadebe nie dała takiej przewagi i do końca meczu spokojnie doprowadzili wynik 3 :7.

Warto tutaj również wspomnieć o Arbitrze tego spotkania. Witold Rozdół zaszczycił te drużyny swoją obecnością na tym meczu jako Sędzia. Gwizdał on swój pierwszy mecz od ponad rocznej przerwie!